

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 10 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 1792
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06931
Ext.Price$0.06931
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06931 | $0.06931 |
| 10 | $0.06175 | $0.61750 |
| 50 | $0.05501 | $2.75050 |
| 100 | $0.04856 | $4.85600 |
| 500 | $0.04287 | $21.43500 |
| 1000 | $0.04069 | $40.69000 |
| 3000 | $0.03862 | $115.86000 |
| 5000 | $0.03665 | $183.25000 |
